USA od 1.11.2021 ruší obmedzenia pre turistov z Európy

  • Post category:Aktuality

správu aktualizujeme
Biely dom nakoniec na odporučenie špeciálnej komisie z CDC ustúpil a hranice predsa len tento rok otvorí aj turistom. Podmienkou ale bude mať so sebou pri ceste do USA doklad o očkovaní a súčasne aj negatívny PCR test.

Ak ste na túto chvíľu viac než rok a pol čakali, už sa môžete radovať. Vašej ceste za turistikou, alebo za rodinou v USA už nič nebude stáť v ceste. Znamená to, že už nebude potrebné tráviť aspoň 14 dní mimo Schengenský priestor a budete môcť letieť do USA priamo z Európskeho letiska presne tak, ako tomu bolo pred začiatkom pandémie koronavírusu. Jediným háčikom je nutnosť mať absolvované kompletné očkovanie, a to aspoň 14 dní od druhej dávky vakcíny. USA uznávajú vakcíny Pfizer, Moderna a taktiež jednodávkovú vakcínu Johnson & Johnson. Aj napriek predošlým špekuláciám bude Európanom uznané aj očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca. Smolu tak budú mať iba cestujúci očkovaní vakcínou Sputnik, ktorá nie je v EU schválená, a tak jedinou možnosťou takýchto cestujúcich bude preočkovanie niektorou z vyššie uvedených vakcín.

Spoločne s dokladom o očkovaní (odporúčame vytlačený medzinárodný očkovací certifikát, keďže ešte nie je isté, či budú stačiť QR kódy v telefónoch) budete potrebovať aj negatívny výsledok PCR testu s odberom vzorky maximálne 72hodín pred príletom do USA.
A taktiež hlavnou podmienkou zostáva platná ESTA autorizácia, o ktorú môžete  požiadať tu.