Čo je ESTA a pre koho je určená?

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) je automatizovaný systém, ktorý určuje spôsobilosť navštíviť USA. Jedine cestujúci pochádzajúci z krajín, ktoré spadajú do pôsobnosti bezvízového programu (VWP), môžu žiadať o autorizáciu prostredníctvom tohto systému.

Slovensko je členom bezvízového programu (VWP). To znamená, že štátni príslušníci nepotrebujú na krátkodobé pobyty víza do USA, ale pred príchodom musia získať elektronické povolenie ESTA. Návštevníci môžu zostať v Spojených štátoch maximálne 90 dní s turistickým cieľom, nie pracovným alebo študijným. Ak sa prílet uskutočnil cez Spojené štáty započítava sa aj čas strávený v Kanade, Mexiku, na Bermudách alebo na ostrovoch v Karibiku. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, je dobré poznať všetky podmienky pre vstup do USA.

Kde sa dá povolenie ESTA získať?

Autorizácia ESTA sa dá získať našej stránke v slovenskom jazyku prostredníctvom formuláru, prípadne na oficiálnych stránkach CBP.gov.

Naša stránka ESTA.USAGOV.SK je oficiálna stránka súkromnej cestovnej agentúry na sprostredkovanie Cestovnej autorizácie ESTA pre vstup na územie Spojených Štátov Amerických. Táto stránka nie je nijakým spôsobom spojená s vládou USA. Oficiálne stránky nájdete na adrese cbp.gov. Ponúkame asistenčné a poradenské služby v súvislosti so získaním cestovného povolenia ESTA pre vstup do USA. V žiadnom prípade nezodpovedáme za za konečné rozhodnutie (ne)udelenia cestovnej autorizácie, toto rozhodnutí je na úradoch USA.

Je ESTA autorizácia povinná?

Všetci cestujúci do USA musia mať so sebou na palube schválené povolenie ESTA pri ceste do USA v rámci bezvízového programu VWP. ESTA systém umožňuje žiadať a získať povolenie online. ESTA systém je americký vládny program riadený Ministerstvom vnútra USA za účelom detekčnej kontroly pasažierov pred tým, ako dostanú oprávnenie na vstup do USA. ESTA je povinná od 12.januára 2009 v záujme posilnenia bezpečnosti. Medzinárodný cestujúci vstupujúci v rámci bezvízového program (VWP) sú odteraz povinní získať elektronické povolenie na cestu ešte pred cestou do USA. Je dôležité si uvedomiť, že všetci cestujúci na to, aby získali povolenie na vstup do USA, musia mať platný biometrický cestovný pas. Proces ESTA žiadosti sa vykonáva jedine online a jedine Ministerstvo vnútra spravuje tento systém.

Základné podmienky pre vstup do USA

 • Cestovný pas
 • Ak navštívite Spojené štáty, váš cestovný pas by mal byť platný 6 mesiacov od dátumu príchodu.
 • Zdravotné poistenie
 • Pri cestovaní do Spojených štátov amerických je nevyhnutné mať komplexné zdravotné poistenie, ktoré pokryje všetky liečebné náklady vzniknuté v zahraničí. Zdravotnícke zariadenia v Spojených štátoch majú rôznu kvalitu a náklady na zdravotnú starostlivosť pre cudzincov môžu byť mimoriadne vysoké. Spoľahlivé zdravotné poistenie je veľmi dôležité, aby ste sa vyhli vysokým účtom za lekárske ošetrenie alebo odmietnutiu ošetrenia z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov.
 • ESTA povolenie
 • Program bezvízového styku (VWP), kde nie sú potrebné pre krátkodobé pobyty víza do USA. Pred príchodom stačí získať elektronické povolenie ESTA.

  Podmienky pre podanie ESTA žiadosti:

  • Ste občanom štátu, ktorý je oprávnený podľa bezvízového programu (VWP)
  • Váš pobyt je kratší ako 90 dní
  • Máte platný cestovný pas
  • Použili ste leteckú alebo námornú spoločnosť známu pre vládu USA a ste držiteľom spiatočného alebo prestupného lístka,ktorého platnosť nekončí na susednom teritóriu alebo na ostrove v blízkosti USA, ak tam nemáte trvalý pobyt.

  Ako vyplniť povolenie ESTA?

  • Vyplnenie ESTA formulára Vám zaberie menej 10 minút. Predtým ako sa pustíte do vypĺňania údajov, mali by ste mať pripravenú debetnú Visa/Master Card alebo kreditnú kartu Visa, MasterCard, Discover či American Express. Platiť môžete aj prostredníctvom platobnej brány PayPal. K vyplneniu ESTA žiadosti potrebujete platnú e-mailovú adresu. Ďalej budete musieť poskytnúť biografické údaje, ktoré obsahujú meno, dátum narodenia, číslo pasu a informácie o ceste. V ďalšom kroku musíte poskytnúť odpovede na otázky, či spĺňate podmienky v rámci programu VWP. Slovensko je súčasťou VWP. V prihláške musia byť vyplnené všetky políčka. Po vyplnení prihlášky dostanete svoje ESTA číslo. Toto číslo slúži pre Oddelenie vnútornej bezpečnosti USA a Americký imigračný úrad, ktorí Vám do 72 hodín udelia povolenie ESTA.

  Platnosť ESTA

  Schválená ESTA žiadosť je platná po dobu dvoch rokov a/ alebo do ukončenia platnosti cestovného pasu, podľa toho, ktorá skutočnosť nastane skôr.

  Cena ESTA

  Cenné rady a možnosť expresného vystavenia cestovnej autorizácie ESTA už do 3 hodín od podania žiadosti a množstvo ďalších benefitov môžete získať v našom balíčku služieb výhodnú cenu 69 € bez DPH.

  Do programu bezvízového styku (VWP) je zaradených 40 krajín. Krajiny VWP (Visa Waiver Program):

  Andorra, Austrália, Rakúsko, Belgicko, Brunej, Čile, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúszko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Taliansko, Japonsko, Lotyšsko, Lichtenšatjnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Monako, Nový Zelánd, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Kórejská republika, San Maríno, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taiwan, Holandsko a Spojené kráľovstvo. 

  Často kladené otázky

  ESTA je elektronický formulár, ktorý občanom štátov programu bezvízového styku (VWP), do ktorého patrí aj Slovensko, umožňuje turistickú alebo služobnú cestu do USA na dobu kratšiu ako 90 dní. Vycestovať sa dá len s platným pasom. Nie je potrebné v tomto prípade žiadať o vstupné víza. 

  Pre povolenie ESTA musíte spĺňať nasledovné podmienky. Krajina v ktorej máte občianstvo je krajinou programu bezvízového styku (VWP). Slovensko je súčasťou VWP. Ďalej, ak plánujete turistickú alebo pracovnú cestu kratšiu ako 90 dní. Ak Vám neboli v minulosti zamietnuté vízum. Neboli ste zadržaní za obvinenie, ani ak by uväznenie nemalo za následok trestný čin. Čistý register trestov. Neboli ste z USA deportovaní ani netrpíte závažným prenosným ochorením.

  Cena našich služieb pri vybavovaní ESTA povolenia stojí 69 € bez DPH. V rámci tohto poplatku získate komplexný balíček ESTA žiadosti v slovenskom jazyku, asistenčnú službu, kontrolu údajov pred odoslaním a množstvo ďalšieho. 

  Povolenie ESTA platí 2 roky od vydania povolenia alebo do skončenia platnosti cestovného pasu.

  O balíček služieb ESTA si môžete požiadať cez našu skúsenú cestovnú agentúru ESTA-USAGOV alebo oficiálnu stránku Americkej vlády.