ESTA - Visa Waiver USA

Podajte si novú žiadosť o bezvízový vstup ESTA na územie Spojených Štátov Amerických, alebo si skontrolujte stav existujúcej prihlášky.

Žiadosť ESTA  dôrazne odporúčame vyplniť najneskôr 72 hodín pred odletom do Spojených Štátov. Bez schválenej autorizácie ESTA vám nebude umožnený vstup na palubu.
ESTA USA

ESTA

ESTA je skratka z anglického „Electronic System for Travel Authorization“. Je to špecifický režim vstupu do krajiny bez víza. Pre to, aby ste mohli odletieť do USA tak nemusíte absolvovať zdĺhavý a finančne náročný proces na veľvyslanectve USA v Bratislave alebo v Prahe, ale ako z názvu vyplýva, stačí sa pre vstup autorizovať.
V praxi to znamená vyplniť o sebe, svojej  histórii a svojej ceste do USA dostatočné množstvo informácii, aby systém rozhodol, že vo Vašom prípade nemusíte žiadať o víza ale stačí uvedená ESTA autorizácia.

ESTA vízum

Hoci sa ESTA nesprávne označuje za vízum, v skutočnosti o vízum teda nejde. Je to náhrada za vízum. Len niekoľko krajín sveta má privilégium, aby jeho občania mohli navštevovať USA v bezvízovom styku, Slovensko je medzi nimi. Musíte na to ale splniť niekoľko podmienok, medzi tie základné patrí vlastniť platný biometrický pas (čo je dnes už štandardnom) a nemať vo svojej histórii ciest závažné porušenia. Medzi tie patrí napríklad prekročenie povolenej doby pobytu v USA (čo i len o deň), alebo akékoľvek kriminálne záznamy. Vplyv majú ale aj Vaše prípadné cesty do krajín, ktoré USA považujú za rizikové (podporujúce terorizmus). Po roku 2021 do tohoto klubu okrem Iránu, Iraku, Afganistánu či Severnej Kórei patrí napríklad aj Kuba.
Pokiaľ je Vaša cestovná história v poriadku, nezabudnite si o ESTA požiadať včas, schválenie môže trvať až 72 hodín.

O svoju ESTA autorizáciu môžete požiadať priamo tu: